شهرداری شیراز اعلام کرد

قانونی بودن روند تفکیک زمین های روستای «قلعه نو»

شهرداری شیراز بر قانونی بودن روند تفکیک زمین های روستای «قلعه نو» طبق مصوبه سال ۹۲ شورای برنامه ریزی استان فارس و رعایت فاصله حریم این زمین ها تا تصفیه خانه فاضلاب تاکید کرد.


مدیر کل شهرسازی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز در خصوص زمین های تفکیک شده روستای قلعه نو گفت: مالک زمین های ۲۸ هکتاری روستای «قلعه نو» درخواست خود را در سال ۹۱ به شهرداری ارائه داد و سپس درخواست مالک در شورای برنامه ریزی استان فارس و سپس کارگروه امور زیربنایی استان فارس بررسی شد و طی این بررسی از نهاد های مختلف عضو کارگروه همچون اداره آب و فاضلاب، اداره راه و شهرسازی و ... استعلام گرفته می شود، تمامی این سازمان ها به تغییر کاربری و تفکیک اراضی نظر مثبت می دهند و در خواست مالک در سال ۹۲ به تصویب می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، ناصر رضایی اضافه کرد: این مصوبه پس از تصویب در شورای برنامه ریزی استان فارس به شهرداری شیراز ابلاغ می شود. شهرداری شیراز نیز با نگاه تامین خدمات و منافع عمومی روستای «قلعه نو» اقدام به تفکیک زمین های ۲۸ هکتاری می کند و هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از این زمین به کاربری های فضای سبز، اداری، درمانی، آموزشی و تامین مسیر های دسترسی اختصاص یافته است.
وی با اشاره به رعایت حریم تصفیه خانه فاضلاب تا زمین های تفکیک شده گفت: شهرداری شیراز در سال ۹۱ طی نامه ای در خصوص تغییر کاربری، تفکیک زمین و رعایت حریم تصفیه خانه فاضلاب از اداره آب و فاضلاب پرسش می کند و این اداره نیز طی نامه ای موافقت خود را برای تغییر کاربری اعلام می کند و هیچ گونه منعی را برای تغییر کاربری اعلام نمی کند.
مدیر کل شهرسازی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اعلام کرد: طبق قانون ۵۰۰ متر حریم برای تصفیه خانه فاضلاب در نظر گرفته شده است. در این زمین ها نیز حریم تصفیه خانه فاضلاب رعایت شده است.
رضایی در خصوص ابهامات مطرح شده از سوی اداره راه و شهرسازی مبنی بر عدم پاسخ به استعلام های این نهاد توسط شهرداری گفت: درخواست اداره راه و شهرسازی در سال ۹۴ مبتنی بر ارسال مدارک و مستندات تغییر کاربری و تفکیک زمین های ۲۸ هکتاری روستای «قلعه نو» برای شورای عالی شهرسازی و معماری پاسخ داده شده است و شهرداری تمام مستندات درخواست شده را در سال ۹۴ برای آنها ارسال کرده است.
مدیر کل شهرسازی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز اضافه کرد: از فروردین ماه ۹۴ تاکنون هیچگونه مکاتبه ای از سوی اداره راه و شهرسازی مبنی بر توقف یا دستور عدم اقدام بر پلاک های مورد نظر به این حوزه ارسال نشده است و در نامه نگاری شورای عالی شهرسازی و معماری نیز دستوری مبتنی بر توقف تغییر کاربری و تفکیک زمین های ۲۸ هکتاری روستای «قلعه نو» وجود ندارد.
گفتنی است که طی روزهای گذشته خبری مبنی بر ابهام در چگونگی تفکیک زمین های پروژه ۲۸ هکتاری روستای «قلعه نو» در برخی رسانه ها منتشر شده بود که شهرداری شیراز بر قانونی بودن روند تفکیک زمین های روستای «قلعه نو»، گرفتن استعلام از نهادهای مختلف، نامه نگاری با اداره راه و شهرسازی و اداره آب و فاضلاب و رعایت فاصله حریم این زمین ها تا تصفیه خانه فاضلاب تاکید دارد. همچنین مستندات قانونی بودن این امر و نامه نگاری های انجام شده موجود و در صورت نیاز به مقامات قضایی و بازرسی نیز ارائه می شود.
 ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۵۲۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال جهش تولید