معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز اعلام کرد

جذب ۱۰۲ درصدی بودجه ۹۷ شهرداری شیراز

معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز اعلام کرد که به شکل میانگین ۱۰۲ درصد بودجه پیش بینی شده برای مناطق در سال ۹۷ طی ۱۱ ماه گذشته جذب شده است.


معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز اعلام کرد که به شکل میانگین 102 درصد بودجه پیش بینی شده برای مناطق در سال 97 طی 11 ماه گذشته جذب شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه فارس، محمدهادی هاشم پور ظهر پنجشنبه 16 اسفند در جمع خبرنگاران گفت: از کل 2 هزار و 810 میلیارد تومان بودجه اصلاح شده شهرداری در سال 98 طی 11 ماه گذشته به طور میانگین 102 درصد جذب شده است؛ بعضی مناطق در این زمینه 250 درصد و بعضی مناطق کمتر از 70 درصد جذب بودجه را داشتند.
وی با بیان اینکه جذب بودجه امسال نسبت به سال گذشته 31 درصد رشد داشته است، گفت: طی یازده ماه گذشته بالغ بر 3 هزار و 581 موافقت اصولی به میزان 3 میلیون و 115 هزار مترمربع زیربنا، صادر شده که نسبت به سال قبل از آن، 54 درصد رشد را نشان می دهد.
هاشم پور گفت: براساس آمارها، از کل اوراق بستانکاری شهرداری شیراز به ارزش 470 میلیارد تومان، تاکنون 439 میلیارد تومان پاس شده و مانده بدهی حدود 31 میلیارد تومان یعنی نزدیک به 7 درصد کل بدهی است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با یادآوری اینکه لایحه بودجه سال 98 بالغ بر 3100 میلیارد تومان پیش بینی شده است، گفت: این لایحه مراحل نهایی بررسی را برای تصویب در شورای اسلامی شهر شیراز طی می کند.
ویدر بیان تفاوت های بودجه سال آینده و امسال، گفت: مهمترین تفاوت بودجه سال آینده، پیش بینی آغاز عملیات اجرایی 80 پروژه جدید است، در حالیکه امسال بخش اعظم بودجه به تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص داشت.
هاشم پور با اشاره تصویب برنامه 5 ساله شهرداری شیراز توسط شورای شهر، گفت: برنامه پنجساله براساس سناریوهای خیلی بدبینانه، بدبینانه، میانه و خوشبینانه، در بخش های مختلف تدوین و تصویب شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز با بیان اینکه برنامه پیشنهادی اصلاح شده و به تصویب شورا رسیده است، گفت: در نهایت برنامه پنجساله با اعتباری بالغ بر 24 هزار و 800 میلیارد تومان تصویب شده که در ردیف ساختمانی و استقراض خیلی بدبینانه، در ردیف مالیات ارزش افزوده و درآمدهای پوششی خوشبینانه و در جذب سرمایه گذاری با سناریوی میانه، مد نظر قرار گرفته است.
هاشم پور همچنین از نهایی شدن 600 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای خط 2 قطار شهری شیراز خبر داد و خاطرنشان کرد که بخشی از این اوراق تا انتهای امسال و بخشی در سال 98 منتشر و عرضه خواهد شد.
معاون شهردار شیراز با بیان اینکه تمام کمک و یارانه دولت به شهرداری ها در موضوع اوراق مشارکت جمع شده است، گفت: دولت تعهد بازپرداخت 50 درصد اوراق را خواهد داشت.
هاشم پور یادآور شد که قبلا 2 نوبت اوراق مشارکت برای قطار شهری منتشر شده که امسال 300 میلیارد بدهی اوراق و بانکها تسویه شده و مابقی هم تا سه ماهه اول سال 98 امیدواریم پرداخت شود.
وی میزان مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی را 1500 میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: با همکاری اداره کل امور اقتصادی، برنامه بودجه و حمایت استانداری 151 میلیارد تومان از این بدهی تهاتر شده است.
معاون مالی و اقتصادی شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد که 120 میلیارد تومان آن در آینده نزدیک تهاتر شود و گفت: تمرکز و تاکید استاندار محترم و مدیران دستگاه‌های ذیربط براین است که سال آینده حدود هزار میلیارد تومان این مطالبات تهاتر شود.
هاشم پوربا بیان اینکه شهرداری در مجموع حدود 3600 میلیارد تومان بدهی دارد، گفت: 1300 میلیارد تومان بابت اوراق مشارکت، 1500 میلیارد تومان بابت تسهیلات بانکی و 700 تا 800 میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار هستیم؛ البته این عدد امروز با فردا به حتم تفاوت خواهد داشت.
وی تصریح کرد که هیچ نگرانی از بدهی شهرداری نداریم، گفت: اگر پرداخت مطالبات شهرداری به موقع انجام شود، قطعا پرداخت این میزان بدهی هیچ فشاری به شهرداری وارد نخواهد شد، از طرفی تنها 20 درصد مردم عوارض نوسازی پرداخت می کنند، حال آنکه طلب شهرداری از شهروندان بیش از 2200 میلیارد تومان مطالبه دارد، اما ابزار قانونی برای دریافت این عوارض را در اختیار ندارد.
 ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
بازدید ها : ۴۲۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال جهش تولید