شهردار شیراز:

مدیریت شهری با رویکرد انسان محوری، هوشمندسازی شیراز را هدف خود قرار داده است

شهردار شیراز در آیین افتتاح هفدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ گفت: مجموعه مدیریت شهری با در پیش گرفتن رویکرد انسان محوری، هوشمندسازی شهر شیراز را هدف خود قرار داده و برای تحقق این هدف در نخستین گام اقدام به تشکیل ستاد هوشمند سازی متشکل از مدیران شایسته و متخصصین کرده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در این آیین که با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست استانداری فارس، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس و جمعی از اعضای شورای شهر شیراز برگزار شد با بیان اینکه هوشمندسازی شهرها نیازمند فراهم شدن زیرساخت های اساسی و طی مسیری طولانی است، افزود: باید از خود بپرسیم که هدف ما از هوشمند سازی شهر چیست، آیا تنها با ارتقای تکنولوژی و فراهم آوردن زمینه های استفاده از فن آوری در مدیریت شهری به هدف خود خواهیم رسید یا باید هدفگذاری دیگری داشته باشیم.
شهردار شیراز تاکید کرد: رشد و توسعه استفاده از فناوری ها زمانی برای ما مهم و قابل اهمیت است که کیفیت زندگی شهروندان را ارتقا دهد. از این رو ما نیز به دنبال ارتقای زندگی در کلانشهر شیراز هستیم و تلاش داریم گام های بلندی در این زمینه برداریم.
وی با اشاره به اینکه براساس آمار ها در حال حاضر ۸۵ درصد از مراجعات مردم به شهرداری برای دریافت پاسخ استعلام است، افزود: در راستای استقرار پاسخگویی الکترونیکی به استعلام ها باید برخی از فرآیندها و آیین نامه ها اصلاح و به روز می شد.  پاسخگویی الکترونیک به درخواست های شهروندان در ۴ مرحله برنامه ریزی شده که مرحله پایانی آن صدور پروانه ساختمانی است از درون منزل شهروندان است.
مهندس اسکندرپور تصریح کرد: امروز با افتخار اعلام می کنم که شهرداری شیراز آمادگی لازم برای پاسخگویی الکترونیکی مرحله نخست از ۴ مرحله دریافت استعلام را دارد. بر این اساس شهروندان می توانند جهت اخذ استعلام ملک خود بدون مراجعه به شهرداری و دفاتر پیشخوان از طریق تلفن همراه اقدام و پاسخ لازم را دریافت کند.
شهردار شیراز خبر داد: با همت معاونت شهرسازی و معماری، سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات و مدیریت ستاد هوشمند سازی به زودی پاسخگویی الکترونیک به استعلامات عملیاتی شده و کیفیت مطلوب زندگی را در این بخش ارتقا خواهیم بخشید.
وی با اشاره به اهمیت پاسخگویی الکترونیک به استعلام املاک تصریح کرد: این امر منجر به کاهش مراجعات شهروندان به شهرداری، تسریع در زمان پاسخگویی، تکریم ارباب رجوع و شفافیت امور می شود.
مهندس اسکندرپور در انتها خطاب به فعالین عرصه علم و فناوری و صاحبان شرکت های دانش بنیان، گفت: شهرداری شیراز در کنار تمامی شرکت های دانش بنیانی که جهت بالا بردن کیفیت زندگی شهروندان تلاش می کنند، حضور دارد و آمادگی دارد این  بخش را حمایت کند تا روزهای بهتری برای مردم شیراز رقم بخورد.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز نیز در بازدید مهندس اسکندرپور شهردار شیراز از غرفه این سازمان در هفدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با اشاره به رونمایی از اپلیکیشن سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: با استفاده از این اپلیکیشن تمامی خدمات الکترونیکی که سازمان فناوری اطلاعات به مجموعه شهرداری و شهروندان ارائه می کند، به صورت یکپارچه خواهد بود.
مهندس حیدری ارائه این اپلیکیشن را آغازی برای ارائه هر چه بهتر خدمات به شهروندان و نخستین گام در راستای رسیدن به پنجره واحد شهری دانست و تشریح کرد: پس از گام برداشتن در راستای ایجاد پنجره واحد سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات که در قالب این برنامه ارائه شده ، به سمت پنجره واحد شهرداری شیراز گام بر می داریم که موفقیت در این زمینه نیازمند همکاری و همیاری حوزه های مختلف مجموعه شهرداری و نگاه ویژه شهردار است. پس از دستیابی به پنجره واحد شهرداری به سمت ایجاد پنجره واحد شهری گام بر خواهیم داشت.
وی اضافه کرد: با تحقق پنجره واحد شهری، شهروندان می توانند رضایت و کیفیت مطلوب زندگی بر اساس هوشمند سازی را احساس کنند و بنیان های ایجاد شهر هوشمند فراهم می شود. رسیدن به این مهم نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه های اجرایی و خدمت رسان شهر شیراز است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز از الزامات دست یافتن به شهر هوشمند شیراز را همراهی اساتید دانشگاه، نخبگان، سرمایه گذاران و مشارکت شهروندان فهیم شیرازی عنوان کرد و افزود: این سازمان از همکاری با شرکت های دانش بنیان و نخبگان بومی استقبال می کند و درهای سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری شیراز به روی آنها باز است.
مهندس حیدری با اشاره به حضور شرکت های توانمند ملی و بومی و دستگاه های خدمت رسان در هفدهمین نمایشگاه تلکام و الکامپ شیراز، عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم از پتانسیل و همگرایی ایجاد شده در این نمایشگاه بهره مناسبی ببریم.
بر اساس این گزارش هفدهمین نمایشگاه بین المللی الکامپ 97 شیراز از 13 تا 16 آذر ماه ساعت 15 لغایت 21 در محل دائمی نمایشگاه بین المللی شیراز برگزار می شود.


 


۱۳۹۷/۰۹/۱۴
منبع : پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۲۲
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

  
                                   
سال رونق تولید